En dan zit je dus thuis. Mijn man was vandaag hoofd van het huishouden en ik scharrelde er wat omheen. Gelukkig hielp de chiropractor mij vanochtend weer aan de nodige souplesse dus ik hoefde niet meer stil in bed te liggen, maar omdat ik mijn man niet in de weg wilde scharrelen bij het bestieren van het huishouden, moest ik mijn culinaire kans grijpen toen hij bibberend van het voetbalveld terugkeerde en onze twee doorregende en stuiterende zoons onder de douche afspoelde.
Ik had eerder op de dag al geinventariseerd wat ik in huis had en besloot mij te storten op het toetje. Mijn man doet niet aan toeten dus ik zou hem er ook niet mee voor het hoofd stoten. Ik nam een pak volkoren koekjes, ramde hier kruimels van en vermengde deze met een ons gesmolten roomboter. Dit gebruikte ik als bodem. Vervolgens maakte ik een walgelijk lekkere caramel saus met roomboter, suiker, Golden Syrup en wat slagroom en goot dit op de opgesteven bodem. Hierop kwam een laag frambozen, aardbeien en zure kersen, vermengd met wat vanillesuiker en agar-agar.
Het geheel liet ik een uurtje opstijven in de koeling, om de taart daarna te garneren met stijfgeslagen slagroom en wat hagelslag. En toen was ie klaar. Hoe die smaakte? Net zoals hij klinkt. Vet, zoet en onverantwoord lekker!
Zit er voortreffelijk lekker uit 🙂